קבוצות מאורגנות

מידע לקבוצות מאורגנות


סיורים לקבוצות בתצוגת הקבע, בתערוכות ובתצוגות המיוחדות

מוזיאון ארצות המקרא ירושלים
הסיפור [שלך]


מוזיאון ארצות המקרא ירושלים מציג את ההיסטוריה של האנושות באמצעות אוסף עתיקות

יחיד מסוגו בעולם הכולל אלפי פריטים נדירים מארצות המזרח הקדום – ארצות המקרא.
הוא מספר מאיפה באנו וכיצד הגענו לכאן.
הוא מספר גם את הסיפור שלך.צוות המוזיאון מתמחה בתפירת ביקור ייחודי המותאם לצרכי המבקר והקבוצה.
הנכם מוזמנים לבחור מהסיורים הנושאיים ליצירת חוויה שלמה בביקור הבא במוזיאון:

 

נתיבי ישראל בממלכת יהודה - תצוגה חדשה ב"גלריה בפוקוס"*:
תצוגה חדשה ומרתקת המציגה את הממצאים שנמצאו במהלך חפירות ההצלה שנערכו בתל בית שמש לצורך הרחבת כביש 38. הממצאים המפתיעים שינו לגמרי את מה שידוע היה עד כה כל ממלכת יהודה בשלהי תקופת בית ראשון ועוררו דיון סביב הצורך בשימור האתר הארכיאולוגי החשוב שנחשף מול הצורך בהמשך הרחבת הכביש.    

*גלריה בפוקוס הינו חלל מתחלף לצורך העלאת תצוגות נושאיות החושפות את התגליות האחרונות במחקר הארכיאולוגי.ירושלים שהייתה בבבל, אור חדש על גולי יהודה – סיור בעקבות תושבי העיר הבבלית "אל יהודו" המתגלים בתעודות המקוריות שנשתמרו על לוחות טין המתארות את חיי היום יום של יהודי בבל. באמצעות התעודות ניחשף ליישוב "אל יהודו"- עיר היהודאים, בו ישבה אוכלוסייה יהודית חזקה כלכלית ורוחנית בבבל.סטארט אפ ארצות המקרא – אל שורשי החדשנות הישראלית:
תצוגה רב תחומית ומפתיעה העוסקת בהגדרתה של ישראל כמדינת ההיי טק והסטארט אפ. התצוגה מחברת  בין סטארט-אפים ישראלים מובילים בשנים האחרונות לבין שורשיהם בתרבויות קדומות אשר שכנו באזור ושינו כל אחד בדרכו, את פני ההיסטוריה.    בסיור בתצוגה נחזה  בהמצאות עבר שהפכו זה מכבר לחלק בלתי נפרד מחיינו ונחבר בינן לבין יוזמות ישראליות עכשוויות המעניקות כיום מענה לצרכים זהים.  נגלה עם אילו צרכים התמודדו אנשי העבר וממציאי ההווה ואולי נבין טוב יותר – מה יש באזור הזה שהופך את תושביו לממציאים הגדולים בהיסטוריה, לאורך ההיסטוריה כולה.                                                                                                                                                                   

סיורים נוספים לקבוצות:

מסלול מורשת– סיור בעקבות מסעו של אברהם לארץ המובטחת, ובעקבות יעקב ובניו במצרים העתיקה המלמד על הגיבורים והאירועים המשמעותיים ביותר שהתרחשו בתנ"ך.

  •          מסלול ייחודי לאוכלוסייה הנוצרית הכולל מפגש לימודי אופציונאלי.
  •          מסלול ייחודי למורשת היהודית: העיר ירושלים וארץ ישראל ביחס לשכנותיה לאורך הדורות.


אלים גיבורים ובני תמותה ביוון העתיקה
– תערוכה המציגה אוסף מרהיב של כלי קרמיקה מעוטרים בסצנות מהמיתולוגיה היוונית. מוזמנים לגלות את תרבותן של אתונה ושל ערים יווניות נוספות, ולהכיר מקרוב את עולם האהבה, הבידור, הספורט והמלחמה שלהן. זאוס, הרה, אפולו,  הרקלס, אכילס, מתעוררים כולם לחיים בתערוכה מרהיבה ביופייה!


סיור בתצוגת הקבע
  - מי המציא את הכתב? איך נראתה מעטפה בעולם העתיק? מה אהבו לשתות במצרים העתיקה?  סיור טעימות מרתק בעקבות מוצגים מהממלכות הקדומות והמפוארות של העולם העתיק המוצגות בתצוגת הקבע של המוזיאון.

המסלול הקלאסי
 - סיור בין שלוש תצוגות מרהיבות הממחישות את השפעת התרבות היוונית על רומא הקלאסית: תצוגת פנינים קלאסיות, תערוכת אלים, גיבורים ובני תמותה, ותצוגת דיוניסוס: קסם היין."המוציא לחם מן הארץ" – סיור קולינריה בתקופת המקרא - 
מראשית החקלאות ועד למשתאות יוון ורומא, הסיור יתחיל במאכלים הבסיסיים והמקיימים של החברה האנושית, ועד המשמעויות והסמליות שקיבלו במהלך השנים בתרבויות השונות. בסיום מפגש עם מומחית לקולינריה מקראית המשחזרת מתכונים עתיקים בתוספת טעימות מעשי ידיה.       
משך: כשעתיים | סיור במחיר מיוחד

סטנד אפ גלרי
המוזאון מסיר את העניבה ומציע מופע סטנד אפ עכשווי במתכונת של סיור לימודי על אודות המזרח הקרוב הקדום.  שעה של צחוק, גיבוש וגם למידה עם התבוננות קצת שונה על עמי האזור, על אירועים מרכזיים בהיסטוריה ואפילו קצת על עצמנו.


ביקור בפומפיי  – חדר הפרסקאות הרומיים, אוסף יחיד מסוגו בארץ של פאנלים עטויים פרסקאות רומיים-קלאסיים אשר מקורם בווילות של פרברי פומפיי מהמאה הראשונה לספירה באיטליה.____________________________________________________________________________________________


ההדרכה ניתנת בקבוצות – מינימום 20 איש

אורך הסיורים: בין 45 דקות לשעה ורבע
02-5955330 | groups@blmj.org