פעילויות ואירועים

שישי אישי | סיורים מיוחדים בהדרכת בכירי המוזאון


1.11 | המוזיאון כמקדש המודרני, אדריכלית ליאורה בארי, משנה למנכ"ל, מוזיאון ארצות המקרא
תכנון מבנהו של מוזיאון ארצות המקרא ירושלים ועיצובו משקפים רעיון המשרת את התכנים המוצגים בו. נתבונן במאפיינים האדריכליים המודרניים ואלו השאולים מארצות המזרח הקדום, ונתייחס לאלמנטים, גלויים וסמויים, שמעבירים את המסר ומשפיעים על חווית המבקר. בסיורי אשלב מוצגים ומודלים מאוסף המוזיאון הממחישים שיטות בנייה עתיקות, תפיסות ואמונות הקשורות באלמנטים אדריכליים המשתקפים בהם.


6.12 | לפני שהנייר הפך להיות שטוח, רוני ברששת, מנהלת סדנאות היצירה של מחלקת החינוך
מה היה "הנייר" הראשון שבו השתמשו בני האדם? מה ואיך ציירו עליו? מה קרה כאשר הומצא הכתב והתחילו להעביר מסרים מסודרים? כיוצרת מעניין אותי תמיד הדפוס שנוצר מהשימוש בחומר. הנייר, כחומר דו ממדי ושטוח מהווה עבורי אתגר ביצירת עבודה בעלת עומק וטקסטורה מעניינים.

בסיור במוזיאון נבחן יחד את המרקם של מצעי הכתיבה השונים שבהם השתמשו בני האדם, האבן והחומר, העץ והפפירוס – שהוא הנייר הראשון בעולם, ונגלה את הקשר בין הטקסטורות של מצעי הכתיבה, לבין כלי הכתיבה ולצורה שהכתיבו. הסיור ילווה בהדגמות של הכנת נייר פפירוס ובהתנסות מעשית.


____________________________________________________________________________________________מומלץ להירשם מראש | מספר המקומות מוגבל | לפרטים ולהרשמה: 02-5611066 kupa@blmj.org