פעילויות ואירועים

הרצאות ימי רביעי

 

ימי רביעי | 19:30 | ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה למוזאון 


המוזאון חוזר עם סדרת ההרצאות המצליחה העוסקת בארכיאולוגיה, היסטוריה, אנתרופולוגיה ובסיפור המקראי, ובהנחיית גדולי החוקרים והמומחים. אלו יחשפו את הממצאים והמחקרים העדכניים, יאירו את הנושאים הנבחרים באור חדש וירחיבו על ההקשרים התרבותיים, החברתיים והפוליטיים שלהם.
סדרת ספטמבר-דצמבר תציג נושאים ומחקרים עדכניים בדוגמת חשיפת ממצאים מימי הבית הראשון בהר הבית, היישוב הכפרי בעורף החקלאי של אנטיפטריס, תובנות היסטוריות לאור ממצאים ארכיאולוגיים חדשים ועוד.

ובנוסף תתקיים סדרת הרצאות מיוחדת בשיתוף החוג לציוויליזציות ימיות והמכון ללימודי ים באוניברסיטת חיפה תחת הכותרת "האדם והים" - סדרה אשר נוצרה בהשראת התערוכה אל עומק התכלת, ולציון יובל שנים של ארכיאולוגיה ימית בישראל. הסדרה תבחן את ההיסטוריה של הים התיכון בהתבסס על מחקר הארכיאולוגיה הימית בישראל וסביבתה, ותחשוף ממצאים מיוחדים ומטמונים שהתגלו בכחול העמוק של הים התיכון.

             

  

12.12.18 – הרצאה V בסדרה האדם והים לפירוט הסדרה>>
הרפליקה של הספינה ממעגן מיכאלד״ר דבי צויקל, החוג לציוויליזציות ימיות באוניברסיטת חיפה, ומר אבנר הילמן, החוג לציוויליזציות ימיות באוניברסיטת חיפה ורשות העתיקות, בעברית

 

19.12.18 – ממצאים מימי הבית הראשון בהר הבית על פי ממצאים בשטח ומפרויקט סינון העפר, יצחק דבירה, אוניברסיטת בר אילן,בעברית לפירוט נוסף >>>

 

26.12.18  הרצאה VI  בסדרה האדם והים לפירוט הסדרה>>

קיסריה – נמל משמעותי בסחר הימי של רומאד״ר עמנואל ננטה, החוג לציוויליזציות ימיות באוניברסיטת חיפה, באנגלית