תערוכות

שיתופי פעולה של המוזאון

"מסופוטמיה ועמק צ'נגדו בתקופת הברונזה: דיאלוג בין תרבויות"
מוזאון אוניברסיטת סיצ'ואן בעיר צֶ'נגדוּ שבסין החל מ-21 באוקטובר 2018

לראשונה מוצגים היסטוריים מישראל מוצגים בסין - מוזאון ארצות המקרא ירושלים שלח 15 מוצגים היסטוריים לתערוכה חדשה שנפתחה במוזאון אוניברסיטת סיצ'ואן בעיר צֶ'נגדוּ שבסין ב-21 באוקטובר. התערוכה משווה בין שתי תרבויות הענק שהתפתחו במסופוטמיה ובעמק צֶ'נגדוּ בתקופת הברונזה, ולמרות שאלפי קילומטרים מפרידים ביניהן, התערוכה חושפת את הדמיון הקיים בין המזרח למערב.


התערוכה  "מסופוטמיה ועמק צ'נגדו בתקופת הברונזה: דיאלוג בין תרבויות" מתמקדת בשתי התרבויות העתיקות שהתפתחו כל אחת בשני הקצוות של יבשת אסיה – במסופוטמיה שבמזרח התיכון ובעמק צֶ'נגדוּ שבמזרח אסיה. לכל אחת משתי תרבויות אלה הייתה השפעה מכרעת על עיצוב האזור הסובב אותן – הן במזרח אסיה והן במזרח התיכון.

מנכ"לית המוזאון, אמנדה וייס: 
"מוזאון ארצות המקרא הינו מוזאון לתרבויות עתיקות יחיד מסוגו, המציג את ההיסטוריה של הארצות והעמים הנזכרים בתנ"ך בזיקה להתגבשותו של הסיפור המקראי לאורך הדורות. המוזאון חרט על דגלו את הנגשת ההיסטוריה של המזרח הקרוב הקדום עבור מבקרים שונים, בני כל הדתות והלאומים, ומהווה מרכז אוניברסלי לתרבות ולחינוך. אנחנו נרגשים ליטול חלק בתערוכה הבינלאומית הראשונה המוקדשת לתרבויות העולם העתיק שתוצג במוזיאון אוניברסיטת סיצ'ואן. תערוכה זו היא הזדמנות נפלאה למתוח את גבולות הידע ולקיים דיאלוג בין התרבויות השונות, לגלות את קווי הדמיון ביניהן בעבר וליצור שיתוף פעולה פורה בהווה."

 

מסכה עשויה ברונזה עם ציפוי זהב – אולי פניו של אל או מלך אתר סאנשינגדוי (Sanxingdui), עמק צֶ'נגדוּ, סין, סוף האלף השני לפנה
מסכה עשויה ברונזה עם ציפוי זהב – אולי פניו של אל או מלך
אתר סאנשינגדוי (Sanxingdui), עמק צֶ'נגדוּ, סין, סוף האלף השני לפנה"ס