מידע למבקר

אודות המוזאון


הסיפור [שלך]

מוזאון ארצות המקרא ירושלים מציג את ההיסטוריה של האנושות באמצעות אוסף עתיקות יחיד מסוגו בעולם הכולל אלפי פריטים נדירים מארצות המזרח הקדום – ארצות המקרא.

הוא מספר מאיפה באנו ואיך הגענו לכאן.
הוא מספר את הסיפור שלך.


ההיסטוריה [שלך] התחילה כאן

ביקור במוזאון יפגיש אותך עם התרבויות, הממלכות והאימפריות המפוארות ששגשגו במרחב זה – מצרים, שומר, בבל, אשור, כנען, פרס, יוון ורומי.

תרבויות אלו פיתחו וקידמו את הבנתנו בתחומי המדע והטכנולוגיה, שפה וכתיבה, הכלכלה והמסחר, האמונה והדת, ולהן תרומה מכרעת בעיצובה של התרבות המערבית המוכרת לנו היום.
אנו מזמינים אותך לגלות את המקום בו נולדה האנושות, לפסוע בשבילי העבר של האימפריות הגדולות, ולחוש בעוצמתה של ההיסטוריה שעיצבה והשפיעה על מציאות חיינו היום.


חזונם של ד"ר אלי בורובסקי ורעייתו בתיה, הוגי ומקימי המוזאון, היה לייסד מרכז תרבות, לימודי וחוויתי תוסס, מרכז המציע מגוון רחב של תערוכות מיוחדות, תוכניות חינוכיות, אירועי תרבות, סיורים והרצאות ומארח כנסים מקצועיים, לצד סמינרים ואירועים פרטיים לאורך כל השנה.


"עתיד האנושות יונק משורשי העבר, רק אם נבין את ההיסטוריה שלנו נוכל לבנות עתיד טוב יותר" (ד"ר בורובסקי). 

אנו מזמינים אתכם לבקר במוזאון, להתפעל מהמורשת שהשאירו אחריהם העמים המפוארים המוצגים באוסף, לקבל הצצה נדירה לארצות רחוקות ולליבן של תרבויות רבות השפעה, להתרגש ולמצוא את הסיפור הייחודי שלך, ששורשיו מצויים בחלק מופלא זה של העולם – ארצות המקרא.