מידע למבקר

אודות המוזאון

מוזאון ארצות המקרא ירושלים הינו מוסד תרבות ייחודי בעל אוסף עתיקות חשוב של המזרח הקרוב הקדום המציג את התפתחות ההיסטוריה האנושית בראי התנ"ך.

תצוגת הקבע של המוזאון, המורכבת מאלפי פריטים נדירים, מאפשרת למבקר להלך בנתיבי ההיסטוריה ולעקוב אחר התרבויות המפוארות אשר התפתחו ושגשגו במרחב זה וביניהן שומר, מצרים, בבל, אשור, כנען, פרס, יוון ורומי. תרבויות חשובות אלו עומדות בבסיס התפתחותה של החברה המערבית של ימינו אשר הביאו להמצאות פורצות דרך ופיתוח של הכתב, המדע והטכנולוגיה, מסחר וכלכלה, דת ואמונה והתרבות החומרית כפי שאנו מכירים היום.


המוזאון נוסד על ידי ד"ר אלי ובתיה בורובסקי שחזונם היה להקים מוסד תרבות וחינוך המעניק חוויה ללימוד ההיסטוריה האנושית והתפתחותה, ומחבר את המבקר אל שורשי התרבות האנושית.  "עתיד האנושות יונק משורשי העבר, רק אם נבין את ההיסטוריה שלנו נוכל לבנות עתיד טוב יותר." דברי ד"ר אלי בורובסקי המסכמים את חזונו.


מאז פתיחתו במאי 1992 מוזאון ארצות המקרא הפך למרכז תרבות וחינוך חשוב המציע לציבור מגוון תערוכות מיוחדות, תכניות חינוכיות, אירועי תרבות, סיורים, והרצאות, וכן מארח כנסים מקצועיים, ימי עיון ואירועים פרטיים על פני כל השנה.

אתם מוזמנים לבקר במוזאון, להתפעל מהמורשת שהשאירו אחריהם העמים המפוארים וממלכות העבר המוצגים באוסף המוזאון, ולקבל הצצה נדירה לארצות רחוקות שניתן לבקר בהן רק כאן.

תערוכות מיוחדות המוצגות במוזאון:
אל עומק התכלת | החיפוש אחר צבעי המלוכה והאלוהות ממעמקי הים אל דגל הלאום
ירושלים שהייתה בבבל | סיפורם המרתק של תושבי קהילת אל יהודו – גולי יהודה בבבל שלאחר חורבן בית המקדש
אלים, גיבורים ובני תמותה ביוון העתיקה | סיפורי המיתולוגיה היוונית על גבי כלי קרמיקה בני אלפי שנים
פנינים קלאסיות | אוסף פריטי אמנות נדירים מרומא הקלאסית
חדר הפרסקו | ציורי קיר מרהיבים ששרדו  מפרברי פומפיי (יש לתאם ביקור מראש)