פעילויות ואירועים

על בירה עם רעמסס

ערב במסגרת מסעדות פתוחות ירושלים 2019
רביעי | 20.11 | 19:00-21:00


בתמונה: בירה שפירא, צילום: רונן גולדמן

ערב שכולו שיחות על בירה.

נשמע איך מכינים בירה בימינו ואיך, בדרך מיוחדת במינה, אפשר להחיות שמרים בני אלפי שנים
ולייצר מהם את הבירה ששתו אנשי העולם העתיק.

נתחיל בסיור קצר במוזיאון בו נדבר על הרגלי השתייה של אנשי המזרח הקדום.
בהמשך נפגוש את המומחים של מבשלת בירה שפירא שיספרו לנו על תהליך ייצור הבירה היום ועל הבירה המיוחדת שלהם תוך טעימות, שתייה ונשנושים.

ד"ר מיכאל קלוטשטיין יחשוף בפנינו איזו בירה שתה רעמסס, מה היה הברנד החביב על נחמיה ואיזו בירה ציננה את גלית הפלשתי. מסתבר שאלו שאלות שניתן לענות עליהן היום!

ד"ר קלוטשטיין וד"ר רונן חזן מיקרוביולוגים מהפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטה העברית, הובילו מחקר מעניין בשיתוף עם רשות העתיקות, אוניברסיטת תל-אביב ואוניברסיטת בר-אילן. הם מצאו שיטה ייחודית להחיות שמרים מכלי בירה עתיקים, כדי לייצר מהם בירות באיכות טובה. וכמו כל תגלית מעניינת במדע זה התחיל במקרה....


בהרצאה בירה תשמח לבב אנוש – על גישה חדשה לשחזור מזון עתיק באמצעות החייאת שמרים מכלי בירה עתיקים יספר לנו ד"ר קלוטשטיין כיצד עשו שימוש בשמרים שיצרו מושבות והתבססו בנקבוביות של כלי חרס עתיקים מאתרים מצריים, פלשתיים ופרסיים בארץ ישראל, כדי לשחזר את הבירה הקדומה ואת טעמה ואפילו לייצר בירות איכותיות וראויות לשתייה.

בתמונה: מבשל שיכר, צילום: שי וזדיאסמחיר כניסה: 55 ₪ | למנויי המוזיאון: 40 ₪ | כולל שתי הרצאות, בירה ראשונה חינם ונשנושים.
מכירת הכרטיסים לאירוע באתר הפסטיבל בלבד. יש להזמין כרטיסים מראש