קבוצות מאורגנות

סיורים לקבוצות מאורגנותמוזיאון ארצות המקרא ירושלים מציג את ההיסטוריה של האנושות באמצעות אוסף עתיקות יחיד מסוגו בעולם הכולל אלפי פריטים נדירים מארצות המזרח הקדום – ארצות המקרא.
ביקור במוזיאון מפגיש את המבקר עם התרבויות, הממלכות והאימפריות המפוארות ששגשגו במרחב זה - שומר, מצרים, בבל, אשור, כנען, פרס, יוון ורומי - תרבויות שלהן תרומה מכרעת בקידומה ובפיתוחה של התרבות המערבית, כפי שאנו מכירים וחיים אותה כיום.    צוות המוזיאון מתמחה בתפירת ביקור ייחודי המותאם לצרכי המבקר והקבוצה.


סיורים בתערוכות ובתצוגות המתחלפות:

תימן: משבא לירושלים | נעילה: אפריל 2021

התערוכה מציגה את תרבויות דרום ערב העתיקה – תימן של ימינו, ואת הקשר עתיק היומין שלהן אל יהודה וארץ ישראל לאורך התקופות. זהו המרחב בו התפתחה ממלכת שבא - תרבות מרתקת ועשירה ממנה יצא נתיב הבשמים הידוע ועמו המסחר בשרף של עצי המור והלבונה הנדירים והמקור לסיפור המקראי על ביקורה של מלכת שבא. זהו אותו חבל ארץ בו ממלכת חמיר, המאוחרת יותר, אימצה לעצמה מנהגי יהדות שבה נעוצים שורשיה של יהדות תימן. בתערוכה מוצגים פריטים נדירים מחיי היום יום של יהודי תימן בהם ספרי תורה עתיקים ונדירים, תכשיטים ייחודיים, פריטי לבוש ועוד, ומוצגים בה צילומיו המרהיבים של הצלם נפתלי הילגר המתעדים את בני הקהילה היהודית בתימן בשנות ה- 90. 
משך הסיור: כשעה וחצי


ירושלים שהייתה בבבל - אור חדש על גולי יהודה
בעקבות גולי יהודה, תושבי העיר הבבלית "אל יהודו" המתגלים בתעודות המקוריות שנשתמרו על לוחות טין המתארות את חיי היום יום של יהודי בבל. באמצעות התעודות ניחשף ליישוב "אל יהודו"- עיר היהודאים, בו ישבה אוכלוסייה יהודית חזקה כלכלית ורוחנית בבבל.
משך הסיור: כשעה – שעה וחצי


אלים גיבורים ובני תמותה ביוון העתיקה
אוסף מרהיב  של כלי קרמיקה מעוטרים בסצנות מהמיתולוגיה היוונית. מוזמנים לגלות את תרבותן של אתונה ושל ערים יווניות נוספות, ולהכיר מקרוב את עולם האהבה, הבידור, הספורט והמלחמה שלהן. זאוס, הרה, אפולו,  הרקלס, אכילס, מתעוררים כולם לחיים בתערוכה מרהיבה ביופייה! 
משך הסיור: כשעה


חדר הפרסקו - ביקור בפומפיי
חדר הפרסקאות הרומיים מציג אוסף יחיד מסוגו בארץ של פאנלים עטויים פרסקאות רומיים-קלאסיים אשר מקורם בווילות של פרברי פומפיי מהמאה הראשונה לספירה באיטליה.
משך הביקור: כחצי שעה


סיורים נושאיים נוספים:

סיור בתצוגת הקבע
מי המציא את הכתב? איך נראתה מעטפה בעולם העתיק? מה אהבו לשתות במצרים העתיקה?  סיור מרתק בעקבות מוצגים מהממלכות הקדומות והמפוארות של העולם העתיק המוצגות בתצוגת הקבע של המוזיאון.

מסע אל ארצות המקרא: סיור בעקבות מסעו של אברהם לארץ המובטחת, ובעקבות יעקב ובניו במצרים העתיקה המלמד על הגיבורים והאירועים המשמעותיים ביותר שהתרחשו בתנ"ך. 

  • מסלול ייחודי לאוכלוסייה הנוצרית בדגש על שורשיה היהודיים של הנצרות
  • מסלול ייחודי למורשת היהודית: העיר ירושלים וארץ ישראל ביחס לשכנותיה לאורך הדורות.


המסלול הקלאסי: סיור בין שלוש תצוגות מרהיבות הממחישות את השפעת התרבות היוונית על רומא הקלאסית: תצוגת פנינים קלאסיות, תערוכת אלים, גיבורים ובני תמותה, ותצוגת דיוניסוס: קסם היין.

סטארט אפ ארצות המקרא – אל שורשי החדשנות הישראלית:
סיור העוסק בהגדרתה של ישראל כמדינת ההיי טק והסטארט אפ. ב- 6 תחנות המציגות שישה נושאים בהם מידע, מים, רפואה, עיור, סביבה וחלל,  נחבר  בין סטארט-אפים ישראלים מובילים בשנים האחרונות לבין שורשיהם בתרבויות קדומות אשר שכנו באזור ושינו כל אחד בדרכו, את פני ההיסטוריה.    נחזה  בהמצאות עבר שהפכו זה מכבר לחלק בלתי נפרד מחיינו ונחבר בינן לבין יוזמות ישראליות עכשוויות המעניקות כיום מענה לצרכים זהים.  נגלה עם אילו צרכים התמודדו אנשי העבר וממציאי ההווה ואולי נבין טוב יותר – מה יש באזור הזה שהופך את תושביו לממציאים הגדולים בהיסטוריה, לאורך ההיסטוריה כולה. 
משך הסיור: כשעה וחצי


"המוציא לחם מן הארץ" – סיור קולינריה בתקופת המקרא
מראשית החקלאות ועד למשתאות יוון ורומא - הסיור יתחיל במאכלים הבסיסיים והמקיימים של החברה האנושית – דגן, בשר בקר, פירות וירקות. נשמע על מנהגי התזונה והאוכל ביוון, רומי, פרס ומצרים – מה ואיך אכלו מנהיגי הממלכות של העולם העתיק? ומה היו המשמעויות והסמליות שקיבלו מאכלים אלו במהלך השנים בתרבויות השונות? 
משך הסיור: שעה וחצי


לייף סטייל ארצות המקרא – סיור רב חושי עם ה"פשניסטיות" של העולם העתיק
מה הביאה עמה מלכת שבא למפגש עם המלך שלמה שגרם לו להתאהב בה עד מעל לראש? איך הכינה עצמה אסתר המלכה לפני המפגש הגורלי עם אחשוורוש?  ומה כל כך הסעיר ביופייה של המלכה קליאופטרה?
נשות העולם העתיק נשאו עמן סודות טיפוח, בישום ולבוש שלא היו מביישות אף פשניסטה מהמאה ה 21...
הן השתמשו במיצוי שמני צמחים לבישום, בתמרוקים לטיפוח העור והשיער, באיפור פנים ובאמצעים נוספים כדי לשמור על יופיין, נעוריהן ועל הרבה יותר מזה. הבגדים שלבשו סיפרו עליהן את כל מה שחשוב היה לומר, והתכשיטים והאקססוריז שלהן, עשויים זהב, אבנים טובות ושלל חומרים מרהיבים, עיטרו את בגדיהן, ראשיהן וגופן. בסיור נגלה מעט מסודותיהן של נשים משפיעות אלו.  
משך הסיור: כשעה וחצי


סטנד אפ גלרי - סיור מצחיק על נושאים רציניים....
המוזיאון מסיר את העניבה ומציע מופע סטנד אפ עכשווי במתכונת של סיור לימודי על אודות המזרח הקרוב הקדום.  שעה של צחוק, גיבוש וגם למידה עם התבוננות קצת שונה על תרבויות ועמי האזור, על אירועים מרכזיים בהיסטוריה ואפילו קצת על עצמנו...  
משך הסיור: שעה


משך הסיורים: בין 45 דקות לשעה וחצי | ניתן להתאים משך הסיור והתוכן בהתאם לצורכי הקבוצה
לפרטים ולהזמנות: 02-5955330 | groups@blmj.org


כנסים, ערבי גאלה ואירועי חברה:
במוזיאון מגוון אולמות וחללים לאירוח בהם ניתן לקיים ימי עיון, אירועי חברה וכנסים מקצועיים.

אולם וגן שבעת המינים הפורח לאירוע עד 400 איש. אודיטוריום מפואר עם 230 מקומות ישיבה.
אולם התיאטרון עם 64 מקומות ישיבה, חדרי סדנאות וישיבות ועוד. 
ניתן לשלב סיורים מיוחדים והדרכות חווייתיות בהתאמה לתוכן המבוקש. 
לפרטים נוספים ולהזמנות אירועים: 02-5955350 | events@blmj.org