רְסִיס מִן הַסְּעָרָה – תערוכת אמנות עכשווית. מועד נעילת התערוכה נדחה עקב הביקוש הרב

דפי ההיסטוריה שלנו מלאים קרבות, מאבקים, כיבושים. אנחנו מתארים את ההיסטוריה ופורטים אותה לפרוטות בידענות, מונים כמה ערים החריבו המצרים, האשורים או הרומאים, כמה אנשים הגלו, לקחו בשבי, טבחו. כל מלחמה הופכת לנדבך נוסף בבניין תולדותינו. אנחנו מספרים את הסיפורים, מגוללים את קורותינו, אבל הלב נותר אדיש והעין יבשה.

המציאות הנוכחית השליכה אותנו לעין הסערה והפגישה אותנו עם אובדן, אימה וחורבן שזעזעו את מציאות חיינו.

התערוכה רְסִיס מִן הַסְּעָרָה נוצרה בעקבות אירועי השבעה באוקטובר. אל תוך גלריות המוזיאון, בהן לוחשים המוצגים העתיקים בקולות עמומים, נכנסו יצירות המהדהדות את האירועים המטלטלים ותפסו את מקומם של החפצים שירדו מן התצוגה בשל סכנות המלחמה.

לא כל העבודות בתערוכה הן תגובה למלחמה, חלקן נוצר לפניה, אך ההתקבצות שלהן נותנת ביטוי לחיפוש של העצמי שלנו בתוך המציאות בה אנו חיים מאז. "את החיים אפשר להבין רק לאחור ולחיות רק קדימה" אמר סרן קירקגור, אבל כעת אנחנו חיים את המציאות ומנסים להבין אותה בו זמנית. כשאירוע כל כך טראומטי משתלט על המרחב התודעתי, ייצוגים ויזואליים נצבעים בצבעיו גם אם במקור לא נוצרו בהשפעתו.
אל תוך חלליו של המוזיאון, אל תוך ההיסטוריה העתיקה שבה כבר התאבנו המלחמות וקפאו הדמעות, נכנסת ההיסטוריה המתרחשת ממש עכשיו עם הקולות החיים והפועמים הנולדים מתוכה.
אוצרת: נעה ארד יאירי | ניהול אמנותי: יעל בוברמן-אטאס
אמנים מציגים: עירית אבא, יעל אילן, יהודית אפלטון, נעה ארד יאירי, יעל בוברמן-אטאס, שיר בן אלול, שרה בנינגה, חנה גולדברג, לוטי גומבוש, מיכל גרינבוים, קרן גרינבלט, מירי גרמיזו, יובל יאירי, שחר לוי, אריאן ליטמן, יערה לייטר, ססיליה לינד, אורנה מילוא, מרלן רובינשטיין, שני רכס.

שיח גלריה בתערוכה | כלול במחיר הכניסה למוזיאון:
יום רביעי 17.4 – ב 19:00: שיח גלריה עם רוני ברששת.  להרשמה>>>